Dům zahraniční spolupráce (www.dzs.cz) představuje inovovaný vzdělávací evropský program Erasmus+ Sport, o který je možnost žádat již nyní.

Program Erasmus+ Sport není pouze pro vysokoškolské studenty, ale je zde mnoho dalších možností, jak vycestovat do zahraničí a nyní se tato možnost rozšiřuje i o oblast sportu. Program Erasmus+ Sport je hrazen z prostředků evropské unie a dává možnost trenérům a dalším pracovníkům působícím v oblasti sportu vycestovat do zahraničí a tím rozvíjet své znalosti a dovednosti v oblasti sportu. To znamená, že i když netrénujete extraligový tým, můžete vyjet do celé Evropy a tím získat nové poznatky, skvělé zážitky a poznat své zahraniční kolegy. Stačí jen podat žádost, získat grant a můžete si vyzkoušet trénování v zahraničním klubu.

Pokud vás tato možnost, jak vyjet do zahraničí, zaujala, je možnost se zúčastnit seminářů, které se budou konat 9.1.2023 v Liberci, 11.1.2023 v Plzni a 18.1.2023 v Brně. Na semináři bude detailně představen nový mezinárodní program, další informace k žádosti o grant a jak vše úspěšně zvládnout. Na semináři jsou vítáni jak zástupci sportovních organizací, tak samotní trenéři a další pracovníci působící v oblasti sportu.

Bližší informace k programu naleznete v Příručce k programu 2023.

Na semináře je možné se registrovat zde:

9.1.2023 Liberec – Informační seminář k programu Erasmus+ Sport

11.1.2023 Plzeň – Informační seminář k programu Erasmus+ Sport

18.1.2023 Brno – Informační seminář k programu Erasmus+ Sport

 

V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte obrátit na Barboru Abrahamovou (barbora.abrahamova@dzs.cz ) a Václava Kinského (vaclav.kinsky@dzs.cz).