Dokonalá ukázka toho, jak bohatá, zábavná a mimořádně pestrá může být sportovní nabídka. Současně krásná připomínka mimořádného nasazení, vůle, bojovnosti a tryskajících emocí účastníků. A také jedinečná inspirace, proč začít s aktivním sportem a už u něj zůstat v partě skvělých kamarádů. To vše nepochybně dýchne na diváka po shlédnutí retrospektivního videosnímku, který mapuje sedmý ročník stěžejního projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi za rok 2021.

Navzdory tomu, že kvůli covidové pandemii a mnoha různým restrikcím výrazně omezujícím většinu sportovních aktivit, se projekt rozběhl až koncem června loňského roku, jeho kalendář pozval vyznavače sportu a pohybu na 332 nejrůznějších akcí v pětapadesáti sportovních odvětvích konaných po celé České republice. Za půl roku jich pořadatelé v jednotlivých regionech napočítali 125 894, přičemž z tohoto počtu představovalo 64 907 zájemců mládež do osmnácti let.

Strhující záběry dokumentu z běžeckých terénů, cyklistických sedel nebo vodní hladiny připomenou divákům úžasnou atmosféru akcí a sounáležitost jejich aktérů. K tomu, že se loňský ročník největšího seriálu sportovních akcí na území České republiky vydařil, výrazně přispěli také jeho noví partneři – tím titulárním se stala společnost Tipsport a generálním společnost Car4Way. Mezi další partnery se řadí ČEZ, jeho nadace, Česká televize a Český rozhlas. Shrnující video ročníku 2021lze shlédnout na YouTube kanálu projektu Tipsport Sportuj s námi.

 

O projektu Tipsport Sportuj s námi

Tipsport Sportuj s námi je největším sportovním projektem pro veřejnost od vzniku samostatné České republiky. Projekt je zaměřen na podporu organizace sportovních a pohybových aktivit dětí a dospívajících, ale také na generace dospělých a seniorů. Cílem projektu je ukázat, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu s nespornými pozitivními přínosy pro fyzické i duševní zdraví lidí a vede také k prohlubování sociálních kontaktů, morálně volních hodnot člověka a k žádoucímu začleňování do společnosti.

Projekt je spojen s propagací zdravého životního stylu, aktivním trávením volného času a s prevencí negativních trendů plynoucích z nedostatku pohybu a sportu (zdravotní dopady, obezita dětí, hypertenze, cukrovka, nemoci kardiovaskulárního systému a pohybového ústrojí, sociálně nežádoucí a patologické jevy).

Pořadateli jednotlivých akcí projektu Tipsport Sportuj s námi jsou kluby, sportovní spolky, sdružení či svazy, které jsou členy České unie sportu. Česká unie sportu celý projekt zastřešuje a jednotlivým pořadatelům na jejich akce přispívá.

zdroj: Tipsport sportuj s námi