Již podesáté budou zimáky po celé České republice patřit lednímu hokeji. Od 24. do 30. ledna totiž přivítají další Týden hokeje. Stejně jako loni v září se i tentokrát do akce zapojí 156 hokejových klubů, které přivítají všechny zájemce o lední hokej přímo na svých zimních stadionech.

V sezoně 2020/2021 musel být vinou koronavirové epidemie Týden hokeje pořádán online formou. V sezoně 2021/2022 se tato náborová akce pořádá již podruhé přímo na zimních stadionech, a tak holky a kluci ve věku od 4 do 8 let si mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistkou či hokejistou.

Během přibližně dvouhodinového programu mají děti příležitost seznámit se s ledním hokejem, vyzkoušet si první hokejové krůčky a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Připraven je pro ně zábavný program na ledě i mimo něj.

Rodiče se naopak detailně seznámí s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí a rovněž je jim představen chod daného klubu a nejrůznější rozvojové projekty, které Český hokej v rámci projektu Pojď hrát hokej podporuje.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma (cyklistická či lyžařská) a rukavice. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na pořádající klub s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

24.1.2022, 17:30 HC Rytíři Vlašim Na Lukách 1921, 25801 Vlašim www.hcvlasim.cz
25.1.2022, 17:00 HC Lev Benešov Hráského, 256 01 Benešov www.hclevbenesov.cz

 

Bližší informace o termínech Týdne hokeje v jednotlivých klubech naleznete na webové stránce www.tydenhokeje.cz a na Facebooku Instagramu projektu Pojď hrát hokej.