„Tipsport Sportuj s námi“ je největším sportovním projektem pro veřejnost od vzniku samostatné České republiky. Každoročně se pod jeho hlavičkou uskuteční zhruba pět set akcí v nejrůznějších sportovních odvětvích, zaměřených na všechny věkové skupiny.

Už od svého vzniku si dal tento projekt za cíl zapojit co nejvíce lidí do pohybových aktivit. V současnosti je tento úkol ještě důležitější než v nedávné minulosti. Pandemie se výrazně podepsala nejen na duševním zdraví, ale také na hmotnosti tisíců lidí. Zcela se zapomnělo na fakt, že sport a pohyb vůbec jsou často nejlepšími lékaři, na což Česká unie sportu neustále poukazovala. V současnosti už jsou sportoviště plně otevřena, ale mnoho z nás, bohužel hlavně dětí jako by na aktivní pohyb zapomnělo. Našim cílem není vychovat nové reprezentanty, ale znovu rozhýbat a přivést k pravidelnému sportování co nejvíce lidí.

Na základě zaslané přihlášky rozhodl VV ČUS o zařazení devíti sportovních akcí, konaných na okrese Benešov, do kalendáře projektu Tipsport Sportuj s námi na rok 2022.

Výše finanční podpory bude schvalována na jednání Výkonného výboru ČUS nejdříve v dubnu 2022 a následně tyto informace i s příslušnými smlouvami budou k dispozici na OS ČUS.

 

Sportovní akce zařazené do projektu Tipsport Sportuj s námi v roce 2022 – okres Benešov:

09.04.2022 Pyšelský kopeček 3P, z.s.
25.06.2022 Velíšskej přespolňák – 7. ročník Tělovýchovná jednota Sokol Veliš, z.s.
25.06.2022 Podblanická olympiáda mládeže TJ Sokol Pravonín z.s.
26.06.2022 O pohár obce Čerčany ČESYK z. s.
16.07.2022 TRIATLON KONOPIŠTĚ Triatlon Konopiště, z.s.
21.08.2022 Železný dědek ČESYK z. s.
18.09.2022 Benešovský Běžecký Festival 2022 SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM z.s.
28.09.2022 Den pohybu a zdraví TJ Týnec nad Sázavou, z.s.
22.12.2022 Tradiční vánoční turnaj pro příchozí ve stolním tenisu SKST, z.s. Vlašim

Pořadatel projektu „Tipsport Sportuj s námi“

Pořadateli jednotlivých akcí projektu „Tipsport Sportuj s námi“ jsou kluby, sportovní spolky, sdružení či svazy, které jsou členy České unie sportu (ČUS).  Tato největší sportovní organizace v České republice celý projekt zastřešuje a jednotlivým pořadatelům na jejich akce přispívá. V této souvislosti je nutné poděkovat všem dobrovolným organizátorům, trenérům a lidem, kteří jakoukoliv formou pomohou, aby se konkrétní akce mohla konat.

A stejná slova musíme použít i směrem k sázkové kanceláři Tipsport, která od letošního roku náš projekt finančně podporuje.  „Tipsport je klíčovým partnerem českého sportu, soutěží, klubů, reprezentací i samotných sportovců“, říká generální ředitel společnosti Petr Knybel. „Sport ale hraje nezastupitelnou a důležitou roli i v životech statisíců amatérů, nadšenců a občasných atletů. Jsme rádi, že prostřednictvím projektu Sportuj s námi můžeme podpořit právě je, a to díky stovkám akcí po celé naší zemi. V moha případech jde o tradiční události s historií udržovanou po desetiletí, která se po covidové krizi probouzí zpět k životu. Tipsport je největší sázkovka v Česku, největší komunita sázkařů, která každý den žije sportem a zábavou kolem něj. Teď budeme blízko i komunitám, které žijí sportem ve svých regionech a často v těsném sepětí s přírodou. I to je téma, která je nám blízké, protože prostřednictvím Nadace Tipsport podporujeme řadu enviromentálních projektů. Těšíme se, že se s vámi potkáme na některé z akcí projektu Tipsport Sportuj s námi.“

Česká unie sportu dobrovolně sdružuje sportovní svazy s celostátní působností, stejně jako lokální a regionální sportovní kluby, tělovýchovné jednoty a sdružení. Aktuálně je členy České unie sportu 74 národních sportovních svazů a 8731 sportovních klubů a tělovýchovných jednot. To představuje cekem 1 297 898 individuálních členů.

Česká unie sportu je členem Českého olympijského výboru a Evropského sdružení nevládních sportovních organizací.

 

Partnery projektu jsou:

Titulární partner:  Tipsport

Generální partner:  Car4Way

Partner: Nadace ČEZ

Mediálními partnery projektu jsou:

  • Radiožurnál
  • Česká televize
  • Deník.cz