V sobotu 26. června 2021 pořádal Okresní fotbalový svaz Benešov, společně se Středočeským krajským fotbalovým svazem, ve sportovním areálu v Úročnici akci zaměřenou na dívčí a ženský fotbal.
Nejdříve zejména tzv. dívčí sekce Komise mládeže OFS Benešov, pod vedením její předsedkyně Jany Grešové, uspořádala turnaj pro 90 dívek. Z těch poskládala 9 týmů, konkrétně 5 týmů přípravek a 4 týmy žákyň, jež vybavila dresy a přiřadila jim ze svých řad trenéry.
Slavnostního zahájení turnaje a celého dne se zúčastnil i předseda Fotbalové asociace ČR pan Petr Fousek, dále předseda Okresního fotbalového svazu Benešov a místopředseda Středočeského krajského fotbalového svazu, pan Tomáš Novák, ale třeba i Martin Kupka, náměstek hejtmanky Středočeského kraje, který akci podpořil.
Turnaj podpořilo i několik zajímavých ženských fotbalových osobností, jako třeba Lucie Ratajová, česká fotbalová rozhodčí, která se letos teší na své působení na LOH v Tokiu, nebo Markéta Ringelová, česká fotbalová reprezentanka či Eva Haniaková, bývalá fotbalová reprezantantka nyní šéftrenér dívčí fotbalové mládeže ve Spartě.
I mužský fotbal ale měl na turnaji svého zástupce, který ho podpořil, Dominik Plechatý, český fotbalový obránce, kmenový hráč Sparty, reprezentant v mládežnických kategoriích.
Jednou ze součástí programu byla i autogramiáda právě Dominika a Markéty.
Výše jmenované, Eva Haniaková, Markéta Ringelová a Lucie Ratajová, se předvedly v závěrečném bodu programu celého dne, totiž v zápase žen proti mužům, které reprezentovala stará garda místní TJ Úročnice a který skončil nerozhodně 6:6.
Výsledky turnaje dívek nejsou důležité, důležité je, že dívky a jejich rodiče odjíželi z turnaje spokojení a natěšení na budoucí fotbalové zážitky.
“Tento turnaj je odrazovým můstkem pro to, abychom u nás na okrese postavili více dívčích mančaftů. Ať už formou okresních výběrů nebo později třeba i nějakou menší okresní soutěží dívek. Sobota ukázala, že potenciál tu je. Do turnaje se přihlásilo přes devadesát dívek, což je úžasné, já věřím, že odjíždely spokojené a natěšené ve své fotbalové kariéře pokračovat” uvedl k turnaji předseda OFS Benešov Tomáš Novák.