Amatérský sport sice dostane od čtvrtka zelenou, ale uvnitř může být nadále maximálně deset lidí a všichni v roušce.

„Určitě je dobře, že se otevřou bazény, fitness centra a další vnitřní sportoviště. Stejně jako Národní sportovní agentura vnímáme používání roušek jako problematickou povinnost. Obáváme se toho, že běhání a sportování s rouškou ve vnitřních prostorech je zdravotním rizikem – zejména u dětí, které se budou neustále zadýchávat. A těm, co nosí brýle, se budou neustále zamlžovat, takže hrozí i zranění,“ řekl předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Ministerstvo zdravotnictví potvrdilo avizované Opatreni_PES-sport – od čtvrtka, kdy přejdeme do 3. stupně PES, sportovat uvnitř v roušce a do maximálního počtu 10 lidí. Česká unie sportu stále doporučuje, aby se počet ve vnitřních prostorech navýšil na 30 osob, aby mohlo docházet k tréninkům kolektivních sportů.

„Deset lidí nám přijde málo. Například mládež v ledním hokeji nebo v basketbalu si pořádně nezatrénuje ani nezahraje. Pro kluby by bylo organizačně náročné rozkouskovat tréninky kvůli stanovenému limitu,“ prohlásil Miroslav Jansta.

Amatérský sport stojí již od 12. října. Děti a mládež už sedmý týden nesmějí společně trénovat. „Trenéři po celé republice mají velké obavy z toho, aby se děti po tak velké pauze ke sportu opět vrátily,“ varuje Jansta.